Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Spotkanie z Wiolettą Piasecką

Spotkanie z Wiolettą Piasecką

W dniu 11 maja w naszej bibliotece gościliśmy na spotkaniu autorskim Wiolettę Piasecką. Pani Wioletta  jest autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii m.in. Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, czterech sztuk teatralnych oraz wielu słuchowisk radiowych.
Pisarka  opowiadała o  swoich książkach i  ich bohaterach. A szczególnie o najnowszej książce pt.: „Ignaś. Opowieści patriotyczne”. Jest to opowieść o chłopcu (Ignacym Janie Paderewskim), który marzył o tym, by zostać wielkim człowiekiem i chciał zrobić coś dobrego dla Polski.

Drugą prezentowaną książką była „Faustynka. Opowieści patriotyczne”. To historia polskiej dziewczynki, mieszkającej na dalekiej Syberii w czasie, gdy naszego kraju nie było na mapie świata. Obie prezentowane książki nawiązują do setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Dzieci nie tylko słuchały, ale aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Był quiz ze znajomości bajek i baśni oraz zabawny konkurs poprawnej wymowy „łamańców językowych”.

Pani Wioletta przeprowadziła szybki sprawdzian wiedzy na temat znajomości światowej ligi piłki nożnej zadając zagadki z jednej ze swoich książek,  wystąpiła też z teatrzykiem kukiełkowym swojego autorstwa , podczas którego dzieci z pacynkami na dłoniach wspólnie z pisarką przedstawiły wiersz o wesołym piesku. Za swoją aktywność dzieci losowały „wróżby” zdradzające im, kim będą w przyszłości.

Pod koniec spotkania autorka wyczerpująco odpowiadała na wszystkie zadawane przez dzieci pytania i podpisywała swoje książki.

Urozmaicony program spotkania  i aktywny w nim udziału dzieci oraz ciepły uśmiech Pani Wioletty zapewnił dzieciom  z klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 1, 2 i 3 w Pleszewie wspaniałą  literacką zabawę.

Po spotkaniu w Pleszewie pisarka udała się do szkoły w Kowalewie, w której mieści się filia pleszewskiej biblioteki, gdzie w podobnej atmosferze odbyło się sympatyczne spotkanie. (M.W.)

Wydarzenie zorganizowane zostało dzięki dofinansowaniu projektu “”Biblioteczna Akademia Rozmaoitości” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast