Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Warsztaty z Małgorzatą Flis i Pawłem Wakułą

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Warsztaty z Małgorzatą Flis i Pawłem Wakułą

Warsztaty z Małgorzatą Flis i Pawłem Wakułą

Pleszewska biblioteka zaprosiła dzieci do udziału w warsztatach plastycznych i komiksowych.

Warsztaty komiksowe poprowadził Paweł Wakuła –  rysownik, ilustrator i pisarz, autor m.in. „Bjorna, syna burzy”, „Jajecznicy Kolumba” czy „Dentysty w paszczy krokodyla”. Zorganizowano dwa spotkania z uczniami klas VI ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 w Pleszewie, podczas których Paweł Wakuła opowiadał o swoich książkach. Rozmawiano także o bohaterach polskich bajek, m.in. mamunach, olbrzymach, czarownicach. błędnych ognikach. Następnie uczestnicy warsztatów za pomocą kredek i farb przedstawili własne wyobrażenia postaci z polskich bajek.

 

Młodszym czytelnikom zaproponowano warsztaty plastyczne z Małgorzatą Flis – ilustratorką książek dla dzieci. Podczas spotkania Małgorzata Flis przeniosła młodych czytelników do krainy bajek, baśni oraz legend zachęcając w ten sposób do czytania książek. Następnie uczestnicy warsztatów stworzyli własne prace: okładki książek i ilustracje do wierszy polskich autorów. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pleszewie i Szkoły Podstawowej w Taczanowie Drugim.

 

Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”  dofinansowanego ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.		

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”  dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast