Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Warsztay kamishibai

Warsztay kamishibai

12 września  2018r. dwie grupy dzieci uczestniczyły w warsztatach, podczas których poznały zasady  przygotowywania teatru obrazkowego.  Kamishibai jest doskonałym narzędziem ułatwiającym naukę czytania i opowiadania. W ramach realizacji projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości” zakupiona została  specjalna skrzynka, papier i inne materiały do przygotowania ilustracji oraz przykładowe bajki (karty ilustracyjne).

18 września odbyły się kolejne warsztaty kamishibai. Tym razem w warsztatach wzięły udział klasa II i III ze Szkoły Podstawowej w Lenartowicach. Uczniowie dowiedzieli się czym jest teatrzyk kamishibai i jak tworzy się karty. Po wysłuchaniu bajki, uczniowie stworzyli własną opowieść. Korzystając z butai grupy zaprezentowały efekty swojej pracy. (P.M.)

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach realizacji projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury  – program “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast