Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Warsztaty dziennikarskie z Ireną Kuczyńską

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Warsztaty dziennikarskie z Ireną Kuczyńską

Warsztaty dziennikarskie z Ireną Kuczyńską

Z okazji Tygodnia Bibliotek pleszewska biblioteka zaprosiła młodzież ze szkół podstawowych  w Pleszewie i Kowalewie oraz z Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Przyrodniczo – Politechnicznych w Marszewie  na warsztaty dziennikarskie.

Zajęcia  poprowadziła Irena Kuczyńska, była redaktor naczelna „Gazety Pleszewskiej”, dziennikarka oraz autorka popularnego w regionie bloga irenakuczyńska.pl

Dziennikarka przybliżyła młodym ludziom historię powstania Gazety Pleszewskiej jesienią 1990 roku, odwołując się szczegółowo do wydarzeń z przełomu lat 80-tych i 90-tych tj. Obrady Okrągłego Stołu, powstanie Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”, co miało duży wpływ na treść tworzonego w Pleszewie czasopisma.

Rozmawiano także  o tym jak przebiega proces wydawania tygodnika, codzienna praca w redakcji, skąd pozyskiwane są  tematy do artykułów.

 

Od 2016 roku Pani Irena prowadzi bloga, w którym zamieszcza relacje z bieżących wydarzeń  z regionu pleszewskiego a także publikuje ciekawe artykuły dotyczące jego historii. W drugiej części  spotkania to właśnie prowadzenie bloga było tematem rozmów dziennikarki z młodzieżą.

Pani Irena nawiązała bardzo dobry kontakt z młodymi ludźmi, czego dowodem były choćby  komentarze uczestników przesłane do prowadzącej po spotkaniu.

Zachęcamy do zapoznania się z nimi na blogu dziennikarki www.irenakuczynska.pl.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast