Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Planszówkowy turniej biblioteczny

Planszówkowy turniej biblioteczny

Poznawanie historii poprzez dobrą zabawę zaproponowała mieszkańcom pleszewska biblioteka,  organizując „Rodzinną niedzielę z planszówkami”.

Impreza odbyła się w niedzielę  23 sierpnia 2020 roku. Podczas słonecznego popołudnia dzieci, młodzież i dorośli mieli okazję zagrać w gry planszowe o tematyce historycznej i poprzez zabawę, poznać ciekawostki historyczne. Biblioteka w Pleszewie przygotowała dla uczestników różnorodne gry dostosowane do wieku młodszych i starszych uczestników zabawy. Do ich dyspozycji była także wydana przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Pleszewie gra „Pleszewianie na drogach wolności”.

 

Dodatkowo za każdą przeprowadzoną rozgrywkę można było otrzymać jeden punkt na Karcie Gracza. Dla najbardziej aktywnych uczestników zabawy czekały nagrody.

 

„Rodzinna niedziela z planszówkami” zorganizowana została w ramach realizacji projektu „Biblioteczne podróże w czasie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.  (P.M.)		

Projekt  “Biblioteczne podróże w czasie”   dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych  w ramach programu  “Promocja czytelnictwa”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast