Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Teatrzyk kukiełkowy z legendą w tle

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Teatrzyk kukiełkowy z legendą w tle

Teatrzyk kukiełkowy z legendą w tle

Teatr Kukiełkowy w Taczanowie Drugim

W ramach realizacji projektu czytelniczego  „Biblioteczne podróże w czasie” w filii bibliotecznej w Taczanowie Drugim odbyła się premiera przedstawienia pt. „Kwiat paproci”.

Legenda o Jacku, który zerwał kwiat paproci  była dla młodzieży inspiracją do przygotowania przedstawienia kukiełkowego. Zakupiono profesjonalne marionetki oraz przygotowano odpowiednią scenografię.

Młodzież grająca w przedstawieniu uczestniczyła wcześniej w warsztatach, które poprowadził animator kulturalny – Jerzy Szufa. Podczas zajęć ćwiczyli m.in. ekspresję słowną i ruchową niezbędną do przygotowania spektaklu z wykorzystaniem marionetek.

Podczas przedstawienia  młodzież  z wielkim zaangażowaniem  wcieliła się w role  postaci kukiełkowych z legendy o nocy świętojańskiej. Inscenizację z zaciekawieniem obejrzeli najmłodsi widzowie – czyli przedszkolaki i uczniowie klas pierwszych tamtejszej szkoły, a kukiełki i ciekawa scenografia przykuwały uwagę widowni.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach realizacji projektu “Biblioteczne podróże w czasie” dofinansowanego ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury  – program “Promocja czytelnictwa”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast