Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Bibliotekarki z wizytą w przedszkolu Misia Uszatka

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Bibliotekarki z wizytą w przedszkolu Misia Uszatka

Bibliotekarki z wizytą w przedszkolu Misia Uszatka

Po długiej przerwie pleszewska biblioteka rozpoczyna spotkania czytelnicze z dziećmi.

 

Bibliotekarki odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 2 „Misia Uszatka” w Pleszewie i zaprezentowały im bajki, wykorzystując  teatrzyk kamishibai.

 

Kamishibai to teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania wywodząca się z Japonii  wykorzystująca plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai) – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych,  w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.

 

Dzieci wysłuchały dwóch bajek napisanych i zilustrowanych przez bibliotekarkę Monikę Tomczak. „Znajdka” opowiada historię małego kotka, który znajduje dom, a „Karuś” jest historią inspirowaną pandemią – mały zajączek nie mógł wychodzić z domu i spędzał cały wolny czas i  tak uzależnił się komputera.

 

Podczas swobodnej rozmowy przedszkolaki podzieliły się swoimi czytelniczymi zainteresowaniami i wrażeniami z wizyt w bibliotece z rodzicami, a także zapewniły, że już niedługo znów zawitają do biblioteki.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast