Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Zajęcia podczas zimowych ferii w Taczanowie Drugim

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Zajęcia podczas zimowych ferii w Taczanowie Drugim

Zajęcia podczas zimowych ferii w Taczanowie Drugim

Tradycją są już zajęcia organizowane dla dzieci   podczas ferii zimowych w  bibliotece środowiskowej w Taczanowie Drugim. Na zajęcia mógł przyjść każdy, kto lubi dobrą zabawę i prace plastyczne. W tym roku dzieci, z dużym zaangażowaniem wykonywały prezenty dla swoich kochanych dziadków: wełniane czapeczki i serduszka z masy solnej oraz karteczki z najlepszymi życzeniami. Kleiły także zimowe pejzaże ze  styropianu, ryżu i waty.

Oprócz zajęć plastycznych, były również  zabawy ruchowe, łamigłówki, puzzle i gry planszowe. Dzieci bawiły się  w chowanego (ciepło- zimno), „zatrute” , „głuchy telefon”, „butelkę”, „raz dwa trzy baba jaga patrzy”, kolory i wiele innych. Swój refleks sprawdziły bawiąc się w przeciąganie sznurka pod krzesłami, czy w wyścigach w tunelach. Na zakończenie każdych zajęć dzieci wysłuchiwały krótkich opowiadań.

W drugim tygodniu przy współpracy z panią Ewą Borkowską, dzieci wykonywały książki elektroniczne w pracowni komputerowej. Każdy mały uczestnik mógł wypróbować swoich sił i stworzyć własną książkę, odpowiednio dobierając ilustracje i redagując ją. Później odczytaliśmy i obejrzeliśmy wszystkie książki na dużym ekranie. (M.T.)

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast