Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Biblioteka dla całej rodziny tematem kolejnego szkolenia on-line.

 

 

Biblioteki publiczne w powiecie pleszewskim  w swej ofercie, jak i przestrzeni,  od lat stwarzają możliwości do spędzania w nich  czasu przez całe rodziny, gdzie ich członkowie mają okazję pogłębiać relacje czy odkrywać swoje pasje i zainteresowania.

 

Chcąc jeszcze bardziej dopasować swoje działania do potrzeb użytkowników pleszewska biblioteka, która pełni zadania biblioteki powiatowej, zorganizowała kolejne szkolenie dla pracowników  placówek publicznych z terenu powiatu.

 

Zajęcia prowadzone zdalnie przez trenerkę Monikę Schmeichel-Zarzeczną pozwoliło na poznanie różnych form pracy i działań dedykowanych całym rodzinom.

Bibliotekarze dowiedzieli się m.in. jak  wykorzystać w bibliotece elementy Montessori i Metody Ruchu Rozwijającego, jak przygotowywać warsztaty sensoryczne  dla dzieci, czy  zajęcia z bum bum rurkami.

 

Wiadomości zdobyte na szkoleniu pozwolą na projektowanie działań dla rodzin w bibliotekach, uwzględniające  możliwości rozwoju dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych, na wielu płaszczyznach.

zdjęcia bawiących się małych dzieci. napisy ścieżka sensoryczna. piasek kinetyczny. ciecz nienewtonowska

Projekt  “Kreatywny bibliotekarz – kreatywna biblioteka”   dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych  w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast