Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Szkolenie o kształtowaniu relacji biblioteki z otoczeniem społecznym

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Szkolenie o kształtowaniu relacji biblioteki z otoczeniem społecznym

Szkolenie o kształtowaniu relacji biblioteki z otoczeniem społecznym

“Jak skutecznie kształtować relacje biblioteki z otoczeniem społecznym. Rzecznictwo w bibliotece”

 

W dniach 6-7 października pleszewska biblioteka zorganizowała dwudniowe warsztaty dla pracowników z bibliotek publicznych z terenu powiatu pleszewskiego. Celem szkolenia było zdobycie umiejętności w budowaniu relacji z otoczeniem biblioteki, nawiązywanie kontaktów, tworzenie sieci sprzymierzeńców i sojuszników w promowaniu współczesnej biblioteki, jako instytucji kultury, wiedzy, informacji i edukacji.

 

Z uwagi na obecną sytuację związaną z pewnymi zmianami w funkcjonowaniu bibliotek w czasie epidemii – podczas zajęć w dużym stopniu, skupiono się na  budowaniu i uskutecznianiu  komunikacji z użytkownikami  za pośrednictwem mediów społecznościowych.

 

Promocja biblioteki w czasie pandemii jest w dużym stopniu ograniczona – jednak sytuacja ta stwarza  również możliwości do szerszego wykorzystania mediów społecznościowych tj. facebook czy You Tube w działaniach rzeczniczych związanych z działalnością biblioteki. I to w jaki sposób efektywnie wykorzystać owe media do naszych celów, misji było głównym przedmiotem zadań warsztatowych.

 

Szkolenie poprowadziła  Maja Branka – trenerka, współpracująca od wielu lat z instytucjami sektora kultury – bibliotekami, domami kultury, muzeami oraz urzędnikami miejskimi odpowiedzialnymi za politykę kulturalną, autorka licznych materiałów szkoleniowych i podręczników trenerskich oraz superwizorka Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych (STOP).

Warsztaty zorganizowano w ramach projektu szkoleniowego pt. „Kreatywny bibliotekarz – kreatywna biblioteka”, na który  pleszewska biblioteka otrzymała dotację  z  programu „Partnerstwo dla książki” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt  “Kreatywny bibliotekarz – kreatywna biblioteka”   dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych  w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast