Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Teatrzyk Kamishibai w pracy bibliotekarza – szkolenie

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Teatrzyk Kamishibai w pracy bibliotekarza – szkolenie

Teatrzyk Kamishibai w pracy bibliotekarza – szkolenie

13 kwietnia 2018r. w  Bibliotece  Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie w ramach pełnienia zadań biblioteki powiatowej dla powiatu pleszewskiego   zorganizowano koleje szkolenie dla pracowników bibliotek publicznych i szkolnych. Tematem zajęć było wykorzystanie teatrzyku Kamishibai w celu popularyzacji literatury i  promocji czytelnictwa. Kamishibai jest tradycyjną japońską  sztuką opowiadania historii, gdzie przy wykorzystaniu drewnianej skrzynki i kartonowych plansz z obrazkami opowiadana jest historia, a  każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści.

 

Prowadząca warsztaty Anna Sabiłło z WBPiCAK w Poznaniu prezentowała uczestnikom korzyści wykorzystywania teatru obrazkowego w pracy z czytelnikami  tj. pobudzanie wyobraźni czy wspomaganie kreatywności. Podczas zajęć praktycznych uczestnicy tworzyli ilustracje do własnych opowiadań oraz uczyli się prezentacji własnorecznie  zilustrowanych historii.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast