Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Teatrzyk Kamishibai w pracy bibliotekarza – szkolenie

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Teatrzyk Kamishibai w pracy bibliotekarza – szkolenie

Teatrzyk Kamishibai w pracy bibliotekarza – szkolenie

13 kwietnia 2018r. w  Bibliotece  Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie w ramach pełnienia zadań biblioteki powiatowej dla powiatu pleszewskiego   zorganizowano koleje szkolenie dla pracowników bibliotek publicznych i szkolnych. Tematem zajęć było wykorzystanie teatrzyku Kamishibai w celu popularyzacji literatury i  promocji czytelnictwa. Kamishibai jest tradycyjną japońską  sztuką opowiadania historii, gdzie przy wykorzystaniu drewnianej skrzynki i kartonowych plansz z obrazkami opowiadana jest historia, a  każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści.

 

Prowadząca warsztaty Anna Sabiłło z WBPiCAK w Poznaniu prezentowała uczestnikom korzyści wykorzystywania teatru obrazkowego w pracy z czytelnikami  tj. pobudzanie wyobraźni czy wspomaganie kreatywności. Podczas zajęć praktycznych uczestnicy tworzyli ilustracje do własnych opowiadań oraz uczyli się prezentacji własnorecznie  zilustrowanych historii.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl