Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Popkulturowe nawiązania w tekstach kultury a promocja czytelnictwa

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Popkulturowe nawiązania w tekstach kultury a promocja czytelnictwa

Popkulturowe nawiązania w tekstach kultury a promocja czytelnictwa

Projekt szkoleniowy dla bibliotekarzy, który został opracowany w ramach pełnienia przez pleszewską bibliotekę zadań biblioteki powiatowej – zakłada szeroki rozwój kompetencji zawodowych pracowników bibliotek. Jednym z obszarów, któremu poświęcane jest od kilku lat dużo uwagi, dotyczy budowania oferty bibliotek skierowanej dla młodzieży.

 

Dlatego też kolejne szkolenie on-line zatytułowane „Popkulturowy szał nawiązań, czyli jak pokazać młodzieży, że czytanie jest cool?” miało na celu zwiększenie wiedzy bibliotekarzy na temat zainteresowań młodych ludzi, tak aby przygotować dla nich odpowiednie działania w swoich placówkach.

 

Podczas  szkolenia podejmowano zagadnienia związane z literackimi nawiązaniami w najróżniejszych tekstach kultury, rozmawiano o tym jak  wyszukiwać i kolekcjonować nawiązania i ciekawostki z filmów, gier, komiksów – tak aby wykorzystać je w promocji czytelnictwa.

 

Zajęcia online poprowadził Marcin Białecki – absolwent dziennikarstwa i kultury mediów. Przedstawiciel i szkoleniowiec Good Books, specjalista rynku książki i gier planszowych.

trener Marcin Białecki oraz slajd prezentacji z definicją haseł matanarracja i samoświadomość

Projekt  “Kreatywny bibliotekarz – kreatywna biblioteka”   dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych  w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast