Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Edukacja regionalna w bibliotece – kolejne szkolenie dla bibliotekarzy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Edukacja regionalna w bibliotece – kolejne szkolenie dla bibliotekarzy

Edukacja regionalna w bibliotece – kolejne szkolenie dla bibliotekarzy

Kolejnym szkoleniem, na które zostali zaproszeni bibliotekarze z powiatu pleszewskiego były warsztaty zatytułowane „Edukacja regionalna w bibliotece – jak zainteresować młode pokolenia lokalną historią”.

Ich celem było zapoznanie bibliotekarzy z metodami pracy, które pozwolą na zaangażowanie młodych ludzi do pogłębiania wiedzy na temat swojego regionu poprzez atrakcyjne dla nich formy. Uczestnicy  poznali  narzędzia, pozwalające realizować projekty i zajęcia z edukacji regionalnej dla dzieci i młodzieży, z wykorzystaniem nowych technologii oraz gier planszowych.

Zajęcia przeprowadził poprowadzi Michał Szmaj – z wykształcenia pedagog i historyk-regionalista. Absolwent Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Jako twórca gier terenowych i miejskich  upowszechniających lokalne dziedzictwo na danym terenie przybliżył ważne informacje dot. organizowania tego typu wydarzeń .

 

 

Warsztaty „Edukacja regionalna w bibliotece – jak zainteresować młode pokolenia lokalną historią” zorganizowano w ramach projektu szkoleniowego pt. „Nowe kompetencje – nowe możliwości”, na który  pleszewska biblioteka otrzymała dotację  z  programu „Partnerstwo dla książki” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt “Nowe kompetencje – nowe możliwości”  dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast