Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

24 listopada odbyło się szkolenie online  dla bibliotekarzy “Biblioteka Aplikacji – Twój cyfrowy narzędziownik”, które przeprowadziła  Monika Schmeichel-Zarzeczna – trenerka, bibliotekarka, animatorka kultury, grafik.

 

Zaprezentowała kilka narzędzi przydatnych  w pracy zespołowej i w prowadzeniu działań kulturalno-edukacyjnych. Był to m.in. Padlet – aplikacja, która służy do dzielenia się zasobami z innymi użytkownikami. Dzięki niej można stworzyć cyfrową przestrzeń do współpracy w formie wirtualnej tablicy, na której zamieszcza się linki, zdjęcia lub tekst.

Bibliotekarze uczyli się również obsługi programu Conceptboard, który może pełnić rolę wirtualnego flipchartu np. podczas zdalnej pracy zespołowej i programu Mentimeter – umożliwiającego  tworzenie interaktywnych prezentacji, zadawanie pytań, zbieranie opinii i udzielanie odpowiedzi w czasie rzeczywistym.

Jedną z aplikacji, którą testowali uczestnicy szkolenia był program Kahoot – pozwalający na tworzenie interaktywnych quizów i udzielania odpowiedzi na pytania w czasie rzeczywistym.

 

Szkolenie dla pracowników bibliotek publicznych z terenu powiatu pleszewskiego zorganizowano w ramach realizacji przez BPMiG w Pleszewie zadań biblioteki powiatowej dla powiatu pleszewskiego.

 

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast