Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Strategia marketingowa biblioteki – kolejne szkolenie dla bibliotekarzy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Strategia marketingowa biblioteki – kolejne szkolenie dla bibliotekarzy

Strategia marketingowa biblioteki – kolejne szkolenie dla bibliotekarzy

Tematem drugiego szkolenia pleszewskich bibliotekarzy, które zorganizowano   w ramach projektu szkoleniowego „Nowe kompetencje – nowe możliwości” była strategia marketingowa biblioteki. O tym jak jest ważna i niestety często pomijana w  różnorodnych instytucjach, opowiadał  Marcin Białecki – trener z firmy szkoleniowej Good Books.

 

Podczas zajęć rozmawiano m.in. o tym jak ważne jest to,  aby nie tylko dotrzeć do użytkowników z daną informacją, ale  wpłynąć na nich, tak aby skorzystali ze zbiorów, usług czy przestrzeni oferowanej przez biblioteki.

 

Na przykładzie prowadzonego przez pleszewską bibliotekę profilu na facebooku przeanalizowano elementy, które należy poprawić, po to aby fanpage był czytelniejszy, a informacje w nim zamieszczone były  bardziej zrozumiałe dla grupy odbiorców, do której zostały skierowane. Rozmawiano także o tym, jak ważna jest spójność promocji, w tym  systemu identyfikacji wizualnej tworzonych przez biblioteki materiałów promocyjnych.

 

Zajęcia zakończyły się ćwiczeniami, podczas których uczestnicy wspólnie opracowali katalog elementów, inspiracji,  jakie mogą być wykorzystane  na portalach społecznościowych w swoich bibliotekach.

Projekt “Nowe kompetencje – nowe możliwości”  dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

“Szkolenie zostało zrealizowane przez Good Books – innowacje w kulturze i edukacji

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast