Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Szkolenie dla bibliotekarzy dotyczące wystąpień publicznych

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Szkolenie dla bibliotekarzy dotyczące wystąpień publicznych

Szkolenie dla bibliotekarzy dotyczące wystąpień publicznych

W dniach 15-16 października pleszewska biblioteka zorganizowała dwudniowe warsztaty dla pracowników z bibliotek publicznych z terenu powiatu pleszewskiego. Celem szkolenia jest zdobycie i pogłębienie umiejętności w zakresie  budowania osobistego wizerunku i wiarygodności, wystąpień publicznych oraz budowania skutecznego przekazu.

 

Szkolenie poprowadziła  Maja Brankatrenerka, współpracująca od dziewięciu lat z instytucjami sektora kultury – bibliotekami, domami kultury, muzeami oraz urzędnikami miejskimi odpowiedzialnymi za politykę kulturalną, autorka licznych materiałów szkoleniowych i podręczników trenerskich oraz superwizorka Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych (STOP).

 

Podczas warsztatów podejmowano m.in. temat przekazu i roli języka – jak mówić, czego unikać, jak formułować przejrzysty komunikat, jak przygotowywać informacje do mediów, jak je przekazywać np. w lokalnej telewizji.

Ważnym elementem ćwiczeń była praca nad tremą podczas wystąpień publicznych. Trenerka zaprezentowała kilka metod na radzenia sobie ze stresem w sytuacjach niecodziennych dla bibliotekarzy.

 

Warsztaty „Wystąpienia publiczne” zorganizowano w ramach projektu szkoleniowego pt. „Nowe kompetencje – nowe możliwości”, na który  pleszewska biblioteka otrzymała dotację  z  programu „Partnerstwo dla książki” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt “Nowe kompetencje – nowe możliwości”  dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast