Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Spotkanie z Dorotą Sumińską

Spotkanie z Dorotą Sumińską

27 czerwca gościem pleszewskiej biblioteki była Dorota Sumińska, która jest  lekarzem weterynarii z wieloletnią praktyką i psychologiem  zwierzęcym z zamiłowania.

Jest także autorką popularnych książek m.in.: ”Autobiografii na czterech łapach, czyli historii jednej rodziny oraz psów, kotów, krów, koni, jeży, słoni, węży… i ich krewnych” „Dalej na czterech łapach” , „Zwierza w łóżku”, powieści „Świat według psa” „Zwykłe niezwykłe życie” , „Historie, które napisało życie”  oraz poradników i książek o zwierzętach m.in.: „Jak wychować dziecko, psa, koty… i faceta”, a także  książek podróżniczych. Prowadziła program telewizyjny Zwierzowiec  i audycje radiowe Zwierzenia na cztery łapy w I Programie Polskiego Radia oraz Wierzę w zwierzę na antenie Tok FM.

Podczas spotkania w pleszewskiej bibliotece mówiła m.in. o zwierzętach domowych, nawiązała do kwestii odpowiedzialności każdej osoby, która decyduje się na posiadanie własnego pas lub kota w domu.

Mówiła także o  znaczeniu kastracji zwierząt, co  ogranicza  zjawisko bezdomności zwierząt, a także zwróciła uwagę na dużej roli pracy wolontariuszy na rzecz tych  zwierząt.

Sumińska z zaangażowaniem wypowiadała się o problemie zwierząt hodowlanych – jakie zagrożenia dla środowiska niesie ze sobą ekspansywny chów  przemysłowy. Są to m.in. degradacja gleb, zanieczyszczenie wód czy zmiany klimatu spowodowane  emisją gazów cieplarnianych.

Na zakończenie spotkania dziennikarka nawiązała do swojego stylu życia oraz licznych podróży po świecie, które są inspiracją dla jej książek.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach realizacji projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury  – program “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast