Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Styczniowe spotkanie klubowiczów DKK

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Styczniowe spotkanie klubowiczów DKK

Styczniowe spotkanie klubowiczów DKK

Pierwsze w 2017 roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Pleszewie poświęcone było książce Michaela Kodasa “Zbrodnie na Evereście”.

 

Michael Kodas – dziennikarz, fotograf i autor wyżej wymienionej pozycji poszukuje odpowiedzi na pytanie: co jest takiego w najwyższej górze świata, że himalaiści gotowi są poświęcić swoje życie i nie tylko swoje, aby zdobyć Mont Everest? Motywem przewodnim książki jest historia Nilsa Antezany – emerytowanego lekarza i wspinacza pozostawionego przez opłaconego przewodnika na pewną śmierć podczas zejścia z najwyższej góry świata – Everestu. Autor stopniowo rozwija temat śledztwa prowadzonego przez córkę Nilsa, która koniecznie chce ustalić okoliczności śmierci swojego ojca.

 

Temat omawianej książki głęboko poruszył członków DKK w Pleszewie, którzy zadali sobie pytanie: co trzeba mieć w głowie, aby ambicja przesłoniła wszystko do tego stopnia, że zwyciężają obojętność, brak odpowiedzialności, porzucanie przez przewodników a nawet kradzieże jedzenia czy sprzętu?
Klubowicze zgodzili się z wypowiedzią Edmunda Hillarego – pierwszego zdobywcy Mont Everestu: Życie ludzkie jest bez porównania ważniejsze niż dotarcie na jakikolwiek szczyt.

 

O tym jak jest naprawdę, można dowiedzieć się z książki Michaela Kodasa, ale nie będzie to na pewno lektura napawająca optymizmem.
Wszystkich miłośników dobrej książki zapraszamy na spotkanie w środę, 22 lutego o godz. 1600 do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie. Przedmiotem dyskusji będzie książka Maxa Barrego Korporacja.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast