Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Poruszająca opowieść o niezwykłej rodzinie

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Poruszająca opowieść o niezwykłej rodzinie

Poruszająca opowieść o niezwykłej rodzinie

20 października gościem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie pełniącej zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego był Cezary Harasimowicz, pisarz, aktor, dramaturg, scenarzysta.

 

Na spotkaniu Cezary Harasimowicz opowiedział o swojej książce pt. „Saga czyli filiżanka, której nie ma”. Opisuje w niej barwne dzieje swojej rodziny, które nierozerwalnie splecione były z historią Polski.  Zebrana publiczność wysłuchała wiele anegdot związanych z karierą sportową jego dziadka, kawalerzysty i medalisty olimpijskiego, majora Adama Królikiewicza. W niezwykle poruszają sposób mówił o swojej matce, która kilkakrotnie została uratowana od śmierci.

 

Dopełnieniem wzruszającego spotkania była prezentacja zdjęć z rodzinnego albumu Cezarego Harasimowicza. Po spotkaniu tradycyjnie był czas na autografy i zdjęcia.

 

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”  dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

 		

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”  dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast