Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych w pleszewskiej bibliotece!

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych w pleszewskiej bibliotece!

Najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych w pleszewskiej bibliotece!

8 października Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego gościła Katarzynę Bondę.

K. Bonda jest z  wykształcenia dziennikarką i scenarzystką.  Pracowała między innymi w redakcjach „Super Expressu”, „Newsweeka” i „Wprostu”. Zadebiutowała powieścią „Sprawa Niny Frank”, która została nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru oraz wyróżniona nagrodą Debiut Roku.

 

Autorka powieści kryminalnych w rozmowie z Zuzanną Musielak-Rybak opowiedziała o początkach swojej pisarskiej kariery. Pisarka przybliżyła wprowadzenie postaci profilera do jej książek, a także etapy pracy nad dokumentem kryminalnym „Polskie morderczynie”.

 

Bonda zdradziła czytelnikom, że pisząc książkę „Miłość leczy rany” chciała ukazać czytelnikowi powieść ze strony bohatera, który jest sprawcą, a nie tego, który go poszukuje. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób przebiega praca twórcza u autorki i jak się przygotowuje do pisania książki.

 

Po spotkaniu, z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa, był czas na autografy, zdjęcia i rozmowy z czytelnikami.

 

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”  dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.(A.C.)

Projekt  “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”   dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych  w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast