Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Spotkanie z Ewą Nowak

Spotkanie z Ewą Nowak

24 maja gościem pleszewskiej biblioteki była Ewa Nowak, polska pisarka, pedagog terapeuta, publicystka, autorka felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży. Jej powieść “Bardzo biała wrona” otrzymała tytuł Książki Roku Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych (Polskiej Sekcji IBBY).

 

Pani Ewa błyskawicznie nawiązała kontakt z gimnazjalistami. Opowiadała im o swoim dzieciństwie i młodości, starszym bracie – karatece-sadyście, który zmuszał ją do pomocy w treningach i w ten sposób nauczył pracy w każdych warunkach. Mówiła o pierwszych szkolnych doświadczeniach i młodzieńczej miłości, która im bardziej nieszczęśliwa, tym lepiej dla przyszłego artysty.

 

To właśnie w swoich książkach podejmuje te ważne tematy: jak pokonywanie własnych słabości, przemoc psychiczna, ponoszenie odpowiedzialności za swoje słowa i czyny, relacje rodzinne i rówieśnicze.
Zaprezentowała też swoje powieści zachęcając uczniów do ich lektury i przynajmniej dwukrotnego czytania tej samej książki – “Z czytaniem jest jak z randką – pierwsza nieudana, druga najlepsza” – żartobliwie podsumowała E. Nowak.

 

Na zakończenie bardzo chętnie i wyczerpująco odpowiadała na wszystkie zadawane pytania.
Spotkanie z żywiołową i pełną życia autorką na pewno długo pozostanie w pamięci gimnazjalistów.

Wydarzenie zorganizowane zostało dzięki dofinansowaniu projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast