Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Promocja tomiku poezji Aldony Jańczak

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Promocja tomiku poezji Aldony Jańczak

Promocja tomiku poezji Aldony Jańczak

Wieczór autorski z Aldoną Jańczak było pierwszym spotkaniem w ramach Kawiarni Literackiej, która jest wspólną inicjatywą biblioteki i Pubu Piwnica.

 

We wtorek 15 czerwca w ogródku na pleszewskim rynku pojawili się miłośnicy poezji, a okazją do spotkania było wydanie zbioru wierszy Aldony Jańczak pt. „@zachwyconazyciem”.

Aldona Jańczak jest nauczycielką języka polskiego oraz założycielką amatorskiego teatru pod nazwą Teatr Prawie Wielki w Kowalewie.  Od roku publikuje swoje utwory na blogu  ,,Zachwycona życiem”.

Pierwszym utworem, który się na nim pojawił w kwietniu 2020 roku  był wiersz napisany specjalnie dla pracowników służby zdrowia. Autorka zaczęła wówczas  regularnie publikować swoje utwory w mediach społecznościowych. Pisze wszędzie i o różnych porach dniach, najczęściej  jednak wieczorami. Natura, miłość i człowiek to trzy główne tematy, wokół których koncentruje się twórczość poetki, a inspiracje bywają różne – czasami jest to słowo, spostrzeżenia podczas rowerowej wycieczki, a czasami zdjęcia wykonane przez członków Klubu Pstykacze PPL.

 

W okresie pandemii twórczość poetki była dla wielu osób wsparciem i odskocznią od codziennych problemów w tym trudnym okresie.

 

Podczas rozmowy z dyrektor biblioteki – Zuzanną Musielak-Rybak opowiadała m.in. o procesie samodzielnego wydania tomiku wierszy  czy wsparciu jakie otrzymała od przyjaciół podczas przygotowań do druku.  Rozmawiano także o konkursach poetyckich, w których autorka bierze udział oraz o grupach facebookowych, gdzie wymienia się doświadczeniami z innymi miłośnikami poezji.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast