ul. Kolejowa 1

Podróż z Piotrem Milewskim po Dalekim Wschodzie

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Podróż z Piotrem Milewskim po Dalekim Wschodzie

Podróż z Piotrem Milewskim po Dalekim Wschodzie

Spotkania to sens wędrówki – ta maksyma towarzyszy od lat Piotrowi Milewskiemu – pisarzowi, dziennikarzowi i podróżnikowi, który był naszym gościem w czwartek, 13 maja. Autor bestsellerowych książek: „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej” (2014), „Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia” (2015), „Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat” (2018) oraz „Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji” (2020) odwiedził nas w ramach projektu Biblioteczna Akademia Rozmaitości.

W czasie spotkania w bibliotece gość opowiadał m.in. o tym, jak narodziło się w nim marzenie o podróży Koleją Transsyberyjską i jak taką wyprawę zorganizować.

Internautów, którzy śledzili spotkanie za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook, szczególnie zainteresowały jednak doświadczenie Piotra Milewskiego, które zdobył w czasie życia i pracy w Japonii. Pisarz mieszkał tam bowiem przez 9 lat, a Kraj Kwitnącej Wiśni nazywa swoją drugą ojczyzną.

Pytano go o to, czego Polacy mogliby nauczyć się od Japończyków, do jakich japońskich zasad najtrudniej było się autorowi dostosować, a także, czy polubił tamtejszą kuchnię.

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Logo. Napis Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Wizerunek orła w koronie