Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

O podróżach małych i dużych, czyli Jakub Porada w Pleszewie

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > O podróżach małych i dużych, czyli Jakub Porada w Pleszewie

O podróżach małych i dużych, czyli Jakub Porada w Pleszewie

O podróżach małych i dużych, czyli Jakub Porada w Pleszewie

 

31 lipca Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pleszew pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego gościła Jakuba Poradę. Dziennikarz opowiadał o korzyściach płynących z podróżowania, do których zaliczył m.in. poznawanie języków obcych i zwyczajów innych krajów. Zachęcał, aby w każdym nowym miejscu spróbować potraw regionalnych oraz kupić jakąś pamiątkę, która po kilku latach będzie przypominała to miejsce. Przekonywał, że na zagraniczne wakacje wcale nie trzeba wydawać więcej niż na wakacje spędzone w kraju. Spotkanie ilustrował fragmentami programu telewizyjnego emitowanego na kanale TTV oraz nawiązywał do swoich książek m.in. „Porada na Europę” i „Porada na Europę 2”.

 

Po spotkaniu był czas na pytania publiczności oraz podpisywanie książek przez autora.

 

Ze względu na sytuację epidemiologiczną i konieczność ograniczenia liczby uczestników spotkanie było transmitowane na żywo na Facebooku Biblioteki.

 

Impreza zrealizowana została w ramach projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach w ramach programu “Partnerstwo dla książki”. (A.C.)

Projekt  “Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych  w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast