Szkolenie z zakresu ochrony danych w bibliotece

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Szkolenie z zakresu ochrony danych w bibliotece

Szkolenie z zakresu ochrony danych w bibliotece

Podczas ostatniej w 2017 roku narady dyrektorów i kierowników bibliotek gminnych, która odbyła się  8 grudnia omówiono tematy związane z działalnością bieżącą placówek oraz przekazano informacje pozyskane podczas spotkań i szkoleń, w których uczestniczyli pracownicy biblioteki powiatowej.

Następnie odbyło się szkolenie  na temat  zmian wynikających z reformy przepisów o ochronie danych osobowych w związku z dyrektywą unijną, które będą obowiązywać  od maja 2018r., w którym oprócz bibliotekarzy z powiatu pleszewskiego uczestniczyli dyrektorzy bibliotek z województwa wielkopolskiego zrzeszeni w ramach nieformalnej Grupy Wsparcia.

Szkolenie poprowadził  dr Łukasz Wojciechowski  – wykładowca akademicki, szkoleniowiec, przedsiębiorca.

Zakres tematyczny szkolenia  obejmował m.in.: nowe przepisy Unii Europejskiej (RODO) w zakresie ochrony danych osobowych zastępujące polskie uregulowania, nowe podstawy prawne przetwarzania danych osobowych, funkcję Inspektora Ochrony Danych, zasady powierzania i udostępniania danych a RODO.

Seminarium zostało zorganizowane przez BPMiG w Pleszewie w ramach pełnienia zadań Biblioteki Powiatowej dla Powiatu Pleszewskiego