ul. Kolejowa 1

Spotkanie z Tomaszem Raczkiem

19 czerwca pleszewska biblioteka gościła dziennikarza, teatrologa i filmoznawcę – Tomasza Raczka. Było to już drugie spotkanie w cyklu   Akademia Filmowa.

Znany i ceniony krytyk filmowy i publicysta opowiadał o czasach licealnych, okresie studiów, o roli przypadku w życiu człowieka, odpowiednich relacji z innymi i dążeniu do realizacji swoich marzeń. Dużym zaskoczeniem dla publiczności była „morska” pasja krytyka, którą zrealizował pracując jako oficer rozrywkowy Polskich Linii Oceanicznych na statku „Stefan Batory”. Zebrana publiczność zadawała zaproszonemu gościowi pytania dotyczące m.in. stanu polskiej kinematografii. Rozmawiano również o  ostatnich książkach autorstwa T. Raczka – “Kultowe rozmowy. Kobiety znane i niespodziewane” i “Kinopassana”.

Po spotkani można było zakupić wyżej wspomniane  książki dziennikarza i zdobyć jego  autograf. Była także okazja do indywidualnych rozmów z krytykiem filmowym oraz wspólnych zdjęć.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”  dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”. (M.J.)

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”  dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.