ul. Kolejowa 1

Spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych

Spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych

10 czerwca w  pleszewskiej bibliotece odbyły się dwa spotkania autorskie z Katarzyną Ryrych. Uczestnikami byli uczniowie VII i VIII klas Szkół Podstawowych nr 1, 2 i 3 w Pleszewie oraz uczniowie klas I Liceum Ogólnokształcącego w Pleszewie i Zespołu Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie.

Katarzyna Ryrych jest autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, za które zdobyła wiele nagród i wyróżnień. Głównym tematem jej utworów to wszelkie przejawy “inności”, tolerancji i empatii.

Podczas spotkań autorka opowiadała o inspiracjach, procesie tworzenia książek i o samych książkach.

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”  dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.