Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Spektakle teatralne dla dzieci w wykonaniu teatru “Edu Artis”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Spektakle teatralne dla dzieci w wykonaniu teatru “Edu Artis”

Spektakle teatralne dla dzieci w wykonaniu teatru “Edu Artis”

9 maja naszych najmłodszych czytelników zaprosiliśmy na przedstawienia teatralne w wykonaniu teatru “Edu-Artis” z Krakowa, które odbyły się w Pleszewie i Kuczkowie. Spektakl był jednym z wydarzeń, które pleszewska biblioteka zaproponowała w ramach Akademii Teatralnej.

 

Akademia Teatralna to cykl zajęć, które mają na celu podkreślenie roli sztuki teatralnej w kształtowaniu i zaspokajaniu potrzeb kulturalnych, a która poprzez związek z literaturą sprzyja także rozwojowi czytelnictwa.

 

Dotychczas, oprócz 2 przedstawień, zorganizowano również profesjonalne szkolenie dla osób pracujących z dziećmi przy tworzeniu inscenizacji, a w najbliższych miesiącach będą trwały prace nad przygotowaniem widowiska teatralnego z udziałem dzieci, które finalnie zaprezentowane zostanie w październiku podczas Święta Biblioteki.

Wydarzenie zorganizowane zostało dzięki dofinansowaniu projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast