Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Spektakl muzyczny “Sznurki, figurki i opowieści”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Spektakl muzyczny “Sznurki, figurki i opowieści”

Spektakl muzyczny “Sznurki, figurki i opowieści”

18 listopada pleszewska biblioteka zaprosiła swoich najmłodszych czytelników na przedstawienie edukacyjno-muzyczne pt. “Sznurki, figurki i opowieści”.

Przedstawienie w wykonaniu Artystów Teatru dla dzieci „Kulturka” z Poznania,  łączyło w sobie muzykę, literaturę, teatr, film i taniec. Były to zajęcia interaktywne, dzieci zostały zaproszone na scenę aby wspólnie z prowadzącą snuć opowieści, robiąc  jednocześnie  przekładanki  ze sznurka. Muzycy wykorzystując instrumenty tj. mbira, drumla, flet czy gitara wzbogacili „sznurkowe” opowieści w muzyką charakterystyczną dla Afryki, Ameryki Północnej, Australii i Oceanii.

Celem organizacji tego typu wydarzenia w bibliotece była edukacja i kształtowanie młodego widza jako świadomego i aktywnego odbiorcy sztuki, zwiększenie aktywności kulturalnej dzieci oraz wyrobienie smaku artystycznego poprzez zabawę i własne doświadczenie obcowania ze sztuką. W przedstawieniu weźmie udział 80 dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach realizacji projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury  – program “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast