Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Dziennikarz „Lata z Radiem” był kolejnym gościem pleszewskiej biblioteki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Dziennikarz „Lata z Radiem” był kolejnym gościem pleszewskiej biblioteki

Dziennikarz „Lata z Radiem” był kolejnym gościem pleszewskiej biblioteki

14 sierpnia gościem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie pełniącej zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego był Roman Czejarek, dziennikarz, prezenter, publicysta, autor książek m.in.: „Sekrety Szczecina”, „Kochane Lato z Radiem”, a także „Polska według Czejarka”. W Telewizji Polskiej prowadził takie programy jak: „Pytanie na śniadanie”, „Kawa czy herbata”, „Nocne rozmowy” oraz teleturnieje „Gilotyna” i „Telemilenium”. Słuchaczom Polskiego Radia znany jest przede wszystkim z prowadzenia audycji “Lato z Radiem”.

 

Tematem przewodnim spotkania były podróże, jako ze dziennikarz ma za sobą wyprawy na Kubę, do Peru, Laosu, Afganistanu. Najwięcej czasu poświęcił opowieściom i anegdotom na temat wyprawy badawczej na dno Kanionu Colca w Ameryce Południowej.

 

Ciekawostek związanych z pracą dziennikarską też nie mogło zabraknąć. Zebrana publiczność poznała m.in. kulisy przeprowadzonego przez naszego gościa wywiadu prasowego w Białym Domu z Prezydentem USA. Dziennikarz bardzo chętnie odpowiadał także na pytania publiczności.

 

Po spotkaniu z zachowanie wszystkich zasad bezpieczeństwa był czas na autografy i zdjęcia.

 		

Projekt  “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”   dofinansowano dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych  w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast