Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Niezwykły rajd rowerowy za nami

Niezwykły rajd rowerowy za nami

Coroczną tradycją pleszewskich bibliotekarzy jest organizowanie w maju wspólnej z czytelnikami wycieczki rowerowej po powiecie pleszewskim, zakończonej czytelniczym piknikiem.

W tym roku z uwagi na obostrzenia związane z pandemią zaproponowaliśmy  cyklistom i jednocześnie sympatykom biblioteki inną formę rajdu – ale równie ciekawą  jak co roku.

 

9 maja 2021 roku blisko 80 osób przebyło trasę rajdu indywidualnie, kierując się wskazówkami zawartymi w ulotce, którą każdy z uczestników otrzymał na starcie rajdu.  Trasa przejazdu obejmowała łącznie 28 km  i biegła m.in. przez miejscowości Kowalew, Lutynia, Suchorzew.

 

Każda osoba, która ukończyła rajd otrzymała niespodziankę przygotowaną specjalnie na tegoroczny rajd.

 

Niewątpliwą, dodatkową  atrakcją był  również konkurs fotograficzny pn. “Odjazdowo – Rowerowo”. Uczestnicy rajdu zamieszczali zdjęcia z trasy pod postem na profili fb biblioteki.

 

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Logo. Napis Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Wizerunek orła w koronie
Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast