Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Niezwykłe spotkanie z „człowiekiem gór”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Niezwykłe spotkanie z „człowiekiem gór”

Niezwykłe spotkanie z „człowiekiem gór”

27 października gościem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie pełniącej zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego był Rafał Fronia, maratończyk, himalaista, zdobywca ośmiotysięczników i pisarz, uczestnik wypraw w najwyższe góry, m.in. na oba Gaszerbrumy, Broad Peak zimą, Nanga Parbat, Manaslu, Dhaulagiri, Pik Lenina czy Baruntse. Zdobywca Gaszerbruma II i Lhotse. Rafał Fronia zasłynął internetową relacją z Narodowej Wyprawy na K2 w 2018 roku.

 

W trakcie spotkania himalaista opowiedział m.in. o zakończonej sukcesem wyprawie na Lhotse, ale też o zakończonej niepowodzeniem akcji zdobycia Mount Everestu, wspominał swoich  kolegów i współpracowników.

 

Opowieści wzbogacała prezentacja unikalnych zdjęć i filmów. Nie zabrakło również pytań publiczności. Na zakończenie uczestnicy spotkania mieli możliwość zakupu książek,  otrzymania autografu i zdobienia pamiątkowej fotografii.

 

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”  dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

 

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”  dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast