Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Kolejny quest wydany przez bibliotekę

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Kolejny quest wydany przez bibliotekę

Kolejny quest wydany przez bibliotekę

W ramach realizacji projektu „Biblioteczne podróże w czasie” Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego opracowała i wydała kolejny quest związany z historią Pleszewa.

 

Questing to zdobywająca popularność forma aktywnej turystyki, której celem jest wykonanie określonych zadań i odnalezienie skarbu, ale przede wszystkim poznanie historii danego miejsca.

W przypadku najnowszego questu biblioteki „Spacer po pleszewskiej stacji kultury” jest to poznawanie historii dawnego dworca, pleszewskiej kolei oraz okolicznych terenów.

 

Uczestnik chcąc przystąpić do zabawy musi zostać wyposażony w ulotkę questową, którą można otrzymać bezpłatnie w siedzibie biblioteki lub pobrać ze strony www.biblioteka.pleszew.pl.

 

Ulotka zawiera mapkę oraz wskazówki prowadzące przez poszczególne punkty na trasie. Zwieńczenie questu to dotarcie do skrzyni skarbów, w której znajduje się pamiątkowa pieczęć. Jej odbicie na ulotce jest potwierdzeniem przejścia trasy, a także zakończeniem zabawy.

 

„Spacer po pleszewskiej stacji kultury” rozpoczyna się przy siedzibie Biblioteki Publicznej i wiedzie przez zrewitalizowane tereny wokół byłego dworca PKP.

 

Questy to atrakcja dla każdego, a ich ogromną zaletą jest to, że dostępne są przez cały rok.

Prace nad questem trwały od października, a pierwsi uczestnicy questowali go od połowy grudnia. W jego przygotowanie  zaangażowany został  historyk – Robert Kuźdub.

Nad opracowaniem graficznym czuwała Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, a ulotka wydana została w serii „Wielkopolskie Questy”.

 

Opracowanie i wydanie 1500 ulotek questowych zostało dofinansowane  ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu  “Promocja czytelnictwa”.

Projekt  “Biblioteczne podróże w czasie”   dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych  w ramach programu  “Promocja czytelnictwa”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast