Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Spacer historyczny z ulotką questową

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Spacer historyczny z ulotką questową

Spacer historyczny z ulotką questową

W październiku 2 grupy młodzieży wzięły udział w spacerze historycznym z wykorzystaniem ulotki questowej, opracowanej przez pleszewską bibliotekę. Quest dotyczył historii 70 Pułku Piechoty stacjonującego w okresie międzywojennym w Pleszewie.

Uczestnicy spaceru historycznego sprawnie poradzili sobie z zadaniami zawartymi w ulotce, przy okazji poznając ważne i charakterystyczne miejsca dla historii Pleszewa. Spacer był okazją do poznania losów mieszkańców naszego regionu biorących udział w powstaniu wielkopolskim oraz żołnierzy 70 Pułku Piechoty, który stacjonował na terenie Pleszewa przed II wojną światową.

Spacer historyczny przeprowadzono przy współpracy z Branżową Szkołą I stopnia Nr 2 im. H. Cegielskiego w Pleszewie, w ramach realizacji projektu „Biblioteczne podróże w czasie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach realizacji projektu “Biblioteczne podróże w czasie” dofinansowanego ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury  – program “Promocja czytelnictwa”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast