Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Przedstawienie teatralne “Lech, Czech i Rus”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Przedstawienie teatralne “Lech, Czech i Rus”

Przedstawienie teatralne “Lech, Czech i Rus”

30 maja Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego gościła uczniów Zespołu Placówek Specjalnych w Pleszewie na spektaklu krakowskiego Studia Teatralnego Krak-Art pt. „Lech, Czech i Rus”, opartego na znanej legendzie o powstaniu państwa polskiego.

Dzieci miały możliwość aktywnego uczestniczenia w przedstawieniu, wspólnego śpiewania piosenek z krajów Czecha i Rusa, a na zakończenie wszyscy na baczność odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.

Przedstawienie zostało również zaprezentowane przedszkolakom
i najmłodszym uczniom z Zespołu Szkół Publicznych w Taczanowie Drugim, gdzie mieści się Biblioteka Środowiskowa – filia Biblioteki Publicznej.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu „Biblioteczne podróże w czasie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie „Promocja czytelnictwa”.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach realizacji projektu “Biblioteczne podróże w czasie” dofinansowanego ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury  – program “Promocja czytelnictwa”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast