ul. Kolejowa 1

Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

21 marca br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie pełniącej zadania biblioteki powiatowej dla powiatu pleszewskiego odbył się Konkurs Pięknego Czytania „W magicznym świecie książki”.

W konkursie powiatowym wzięli udział zwycięzcy eliminacji gminnych z Gmin Pleszew, Dobrzyca, Chocz, Gizałki i Czermin.

Uczniowie prezentowali fragmenty utworów współczesnych polskich pisarzy. Jury oceniało interpretację utworów, płynność czytania oraz wierność z czytanym tekstem.

Po wysłuchaniu 26 uczestników konkursu, jury wyłoniło 8 Mistrzów Pięknego Czytania.

Zostali nimi:

Maja Tyrakowska – kl. I, SP nr 2 w Pleszewie

Kajetan Walkowiak – kl. I, SP nr 1 w Pleszewie

Artur Całka – kl. II, SP nr 3 w Pleszewie

Nikodem Szukalski – kl. II, SP Dobrzyca

Alicja Mikołajczak – kl. III, SP nr 3 w Pleszewie

Maria Pawłowska – kl. III, SP Lutynia

Bartosz Szarczyński – kl. III, SP Czermin

Zuzanna Wojtczak – kl. III, SP nr 2 w Pleszewie

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.