Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Pokój zagadek Sherlocka Holmesa

Pokój zagadek Sherlocka Holmesa

Tegoroczne wakacje w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie pełniącej zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego rozpoczęły się pod hasłem „Pokoju zagadek Sherlocka Holmesa”.

 

Uczestnicy w specjalnie zaaranżowanym do tego pomieszczeniu przez cały lipiec wcielali się w postać detektywów, próbujących rozwikłać kradzież tajemniczego przedmiotu. Aby przejść pokój musieli zmierzyć się z licznymi łamigłówkami, rebusami oraz zagadkami umieszczonymi w specjalnie ukrytych miejscach. Celem zabawy było znalezienie 12 liter, które za pomocą specjalnego szyfru tworzyły rozwiązanie zagadki. Końcowym etapem zabawy, było dopasowanie odcisków palców do podejrzanych oraz odkrycie kto był złodziejem.

 

Oprócz świetnej zabawy, dużym zainteresowaniem cieszyły się  gadżety detektywa umieszczone w pokoju, przy których można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na zakończenie zabawy wszyscy uczestnicy dostali symboliczny Certyfikat Detektywa.

 

„Pokój zagadek Sherlocka Holmesa” to wydarzenie, które zorganizowano w pleszewskiej bibliotece  w ramach projektu Biblioteczna Akademia Rozmaitości dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu “Partnerstwo dla książki”.

 

W zajęciach mogli wziąć udział wszyscy chętni od 10 roku wzwyż. Przez cały lipiec w pokoju zagadek uczestniczyło prawie 40 osób. (P. K.)

Projekt  “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”  dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast