Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Biblioteczne wakacje z Sherlockiem Holmesem

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Biblioteczne wakacje z Sherlockiem Holmesem

Biblioteczne wakacje z Sherlockiem Holmesem

Biblioteczne wakacje z Sherlockiem Holmesem

Tegoroczne wakacje w pleszewskiej bibliotece  rozpoczęły się pod hasłem „Pokoju zagadek Sherlocka Holmesa”.

 

Każda chętna osoba, przez cały miesiąc – mogła wcielić się w rolę detektywa i spróbować rozwikłać kradzież tajemniczego przedmiotu. Pokój udostępniony był przez cały lipiec.

 

Aby  ukończyć zadanie uczestnicy  musieli zmierzyć się z licznymi łamigłówkami, rebusami oraz zagadkami umieszczonymi w specjalnie ukrytych miejscach. Celem zabawy było znalezienie 12 liter, które za pomocą specjalnego szyfru tworzyły rozwiązanie zagadki.

Końcowym etapem zabawy, było dopasowanie odcisków palców do podejrzanych oraz odkrycie kto był złodziejem. Oprócz świetnej zabawy, dużym zainteresowaniem cieszyły się  gadżety detektywa umieszczone w pokoju, przy których można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na zakończenie zabawy wszyscy uczestnicy dostali symboliczny Certyfikat Detektywa.

W zajęciach mogli wziąć udział wszyscy chętni od 10 roku wzwyż. Przez cały lipiec w pokoju zagadek uczestniczyło prawie 40 osób.

 

„Pokój zagadek Sherlocka Holmesa” powstał w ramach projektu Biblioteczna Akademia Rozmaitości dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu “Partnerstwo dla książki”.

Projekt  “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”   dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych  w ramach  “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast