Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Pleszew dla Niepodległej

Pleszew dla Niepodległej

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie wraz z początkiem czerwca rozpoczęła realizację projektu „Pleszew dla Niepodległej”.

 

Do biblioteki zaproszona została młodzież na dwa wykłady: „Powstanie Wielkopolskie – przyczyny i przebieg” oraz „Mieszkańcy Ziemi Pleszewskiej w Powstaniu Wielkopolskim”, które poprowadzili lokalni historycy Robert Kuźdub oraz Janusz Waliszewski.

 

Następnym etapem realizacji projektu były dwudniowe warsztaty, prowadzone przez trenerów z Fundacji Animatorów i Twórców Kultury TRACH, podczas których młodzież poznała teorię projektowania gier planszowych. Zadaniem uczestników warsztatów było stworzenie czterech własnych, unikatowych prototypów gier planszowych związanych z przebiegiem Powstania Wielkopolskiego na Ziemi Pleszewskiej. Warsztaty zakończyły się wyborem jednego modelu gry, łączącego różne elementy z powstałych prototypów.

 

W dalszej kolejności prace nad powstaniem planszówki będą polegały na stworzeniu jej prototypu oraz testowanie go w siedzibie Biblioteki. Jesienią zorganizowany zostanie w bibliotece Turniej Gier Planszowych, który będzie jednocześnie promocją wydanej gry i podsumowaniem projektu.

 

Partnerem biblioteki w realizacji projektu „Pleszew dla Niepodległej” jest Fundacja Animacja.

 

Cykl zajęć zorganizowano w ramach projektu „Pleszew dla Niepodległej” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Projekt „Pleszew dla Niepodległej” dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast