Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Kolejne etapy pracy nad powstaniem gry planszowej

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Kolejne etapy pracy nad powstaniem gry planszowej

Kolejne etapy pracy nad powstaniem gry planszowej

Prace nad powstaniem gry planszowej  nie zwalniają tempa. W ramach projektu „Pleszew dla Niepodległej” odbyły się już wykłady dla młodzieży, dotyczące udziału Pleszewian w Powstaniu Wielkopolskim oraz warsztaty, podczas których  młodzi uczestnicy poznawali zasady projektowania gier planszowych. Kolejne etapy  to opracowanie pytań do gry oraz wybieranie elementów graficznych, wprowadzających graczy w klimat okresu Powstania Wielkopolskiego. Młodzież wspierali regionaliści, którzy przez cały proces powstawania gry czuwają nad jej poprawnością merytoryczną.

 

Podczas wakacji   odbyły się pierwsze testy gry na prototypie przygotowanym przez Fundację Twórców i Animatorów Kultury Trach. Do tego etapu zaproszeni zostali  wolontariusze z Lokalnego Centrum Wolontariatu w Pleszewie oraz przedstawiciele Fundacji Animacja, która jest partnerem biblioteki w realizacji projektu „Pleszew dla Niepodległej”.

 

Aktualnie w Fundacji Trach trwają prace związane z przygotowaniem gry do druku i jej  produkcją. Gra zatytułowana „Pleszewianie na drogach wolności” swoją premierę będzie miała w listopadzie, podczas  Turnieju Planszówkowego, kończącego realizację projektu.

 

Wszystkie spotkania poprzedzające powstanie gry oraz jej wyprodukowanie zostały sfinansowane w ramach realizacji projektu „Pleszew dla Niepodległej”, na który pleszewska biblioteka otrzymała dotację z  Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Projekt „Pleszew dla Niepodległej” dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast