Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Październikowy Dyskusyjny Klub Książki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Październikowy Dyskusyjny Klub Książki

Październikowy Dyskusyjny Klub Książki

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Pleszewie poświęcone było książce Anny Łaciny pt. “Niebo nad pustynią”.
Pisarka z wykształcenia i pasji jest biologiem, jest autorką serii bajek edukacyjnych, opowiadań fantastycznych i powieści obyczajowych. Ze względu na familijny charakter jej książek, po utwory Anny Łaciny może sięgnąć zarówno dorosły, jak i młody czytelnik.
Powieść “Niebo nad pustynią” ma wszystko by podbić serca czytelników, ciekawie skonstruowaną akcję, jak również interesujące psychologicznie i bogato opisane postacie. Poznajemy głównych bohaterów na wakacjach w Egipcie; Anastazja, Damian, Klara i Albert to oddzielne historie, które poznajemy stopniowo i do samego końca powieści odkrywamy ich tajemnice i problemy.
Często relacje młodzieży z dorosłymi nie są łatwe i brakuje im wzajemnego zaufania i akceptacji. Książka Anny Łaciny uczula na wiele spraw współczesnego świata, na brak wzajemnych, rodzinnych relacji i szczerych rozmów, czy też uzależnienia od komputera. To tylko niektóre tematy podkreślone przeze mnie i podjęte przez pisarkę w powieści, jest ich w utworze zawartych o wiele więcej.
Członkowie DKK polecają książkę z całym przekonaniem wszystkim czytelnikom, niezależnie od wieku każdy znajdzie coś dla siebie.
Wszystkich miłośników dobrej książki zapraszamy na kolejne spotkanie, 29 listopada o godz. 16.00 do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie. Przedmiotem dyskusji będzie książka Cathariny Ingelman-Sundberg pt. “Pożyczanie jest srebrem, a rabowanie złotem”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast