Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Październikowy Biblioteczny Salonik Kulturalny

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Październikowy Biblioteczny Salonik Kulturalny

Październikowy Biblioteczny Salonik Kulturalny

Ostatnie spotkanie w ramach Bibliotecznego Saloniku Kulturalnego połączone zostało z kolejnym spotkaniem Dyskusyjnego Klubu Książki. Prelekcję “Co w literaturze angielskiej piszczy” wygłosiła Magdalena Genow-Jopek – kierownik działu projektów Wydawniczych Wydawnictwa Poznańskiego oraz autorka bloga www.bulgarka.pl.

 

Prezentacja w sposób ciekawy i wyczerpujący przybliżyła zebranym nagrody literackie: brytyjskie, amerykańskie i kanadyjskie oraz prasę i Internet związany z anglosaskim światem literatury.

 

Magdalena Genow-Jopek nawiązała również do swojej pracy w wydawnictwie i wyjaśniła zasady, którymi należy się kierować przy wyborze poszczególnych autorów w planach wydawniczych. Najczęściej jednak decyzja opatrzona jest pewnym ryzykiem i nie można być pewnym efektu końcowego. Niemniej, warto śledzić nowości wydawnicze, bowiem najwięcej przekładów w Polsce ukazuje się właśnie z języka angielskiego.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast