Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Otwarcie biblioteki – fotorelacja cz. 1

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Otwarcie biblioteki – fotorelacja cz. 1

Otwarcie biblioteki – fotorelacja cz. 1

W dniach 16-18 listopada 2018 r. odbyło się otwarcie nowej siedziby biblioteki, która od tej pory mieści się na dawnym dworcu kolejowym.

Przecięcia wstęgi dokonali Burmistrz Marian Adamek, Przewodniczący Rady Miasta Olgierd Wajsnis, Dyrektor Biblioteki Elżbieta Mielcarek oraz przedstawiciel czytelników Janina Molińska.

W uroczystości udział wzięli m.in. przedstawiciele władz samorządowych, instytucji współpracujących z biblioteką, bibliotekarze, czytelnicy.

Uczestnicy zapoznali się z historią dworca, którą przedstawił Marcin Czerwiński, prezes PTTK w Pleszewie.

Po części oficjalnej w bibliotece odbył się szereg imprez adresowanych do różnych grup czytelników. W piątek odbyło się spotkanie z Jackiem Pałkiewiczem oraz koncert zespołu Bandonegro.

W sobotę dla najmłodszych zajęcia „Kolorowa Lokomotywa” oraz otwarcie Klubu Gier Planszowych. Starszych zaproszono na spektakl „Duety” w wykonaniu Teatru Prawie Wielkiego. Wykład Stanisława Małyszki „Założenia dworskie i pałacowe w Powiecie Pleszewskim” kończył sobotni rozkład imprez.

Niedzielne świętowanie rozpoczęliśmy od finału konkursu plastycznego „Legendy Ziemi Pleszewskiej…”, były też „Sznurki, figurki i opowieści” – czyli przedstawienie muzyczne, a wieczorem odbył się koncert „Uciekaj moje serce” w wykonaniu aktorów i muzyków teatru kaliskiego.

Wszystkie wydarzenia zorganizowane w ramach otwarcia biblioteki spotkały się z ogromnym zainteresowaniem.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast