Noc w bibliotece

W sobotni wieczór 2 czerwca grupa młodych czytelników w wieku od 11 do 13 lat bawiła się w  bibliotece podczas corocznej  imprezy Noc w bibliotece pod hasłem „Bo wolno nam czytać”.

Po przywitaniu, wzajemnym poznaniu i podziale na grupy, uczestnicy przystąpili do wykonywania zadań. Zadań do wykonania było dwanaście, które częściowo nawiązywały do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Należało wykonać papierowe stroje
z minionej epoki, ułożyć godło z biało-czerwonych cukierków, udekorować flagami narodowymi urodzinowy tort na 100-lecie niepodległości, ułożyć domino z 60 książek oraz wiele innych zadań. Zaliczenie wszystkich zadań, uprawniało do otrzymania dyplomu i tytułu „Waleczny i niezwyciężony”.

Po wyczerpującej zabawie i słodkim poczęstunku uczestnicy zadowoleni pod opieką rodziców wrócili do domów. (M.W.)