Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

W październiku Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pleszew pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego będzie obchodziła 70 lat swojej działalności połączone z corocznym Świętem Biblioteki.

Zaplanowano cały wachlarz atrakcji spotkań dla czytelników i sympatyków Biblioteki.

Już 18 października o godz. 18.00, odbędzie się niezwykły spektakl „Artur Barciś Show” w wykonaniu znanego aktora.

 

W sobotę, 19 października od godz. 15.00, biblioteka zamieni się w miejsce pełne literackich zagadek, gier i stoisk tematycznych. Na uczestników Święta Biblioteki czekać będą wspaniałe nagrody. Tego dnia ogłoszeni zostaną także zwycięzcy konkursu plastycznego „Moja ulubiona postać lub przygoda literacka”.

 

20 października (niedziela) o godz. 17.00 będzie miało miejsce spotkanie z Cezarym Harasimowiczem – pisarzem, dramaturgiem, aktorem, scenarzystą (m.in.: “300 mil do nieba”, “Ekstradycja”, “Wróżby kumaka”), członkiem Europejskiej Akademii Filmowej.

 

W poniedziałek, 21 października, w bibliotece będą królowały dzieci, dobra zabawa i wiersze. Aktorzy z Teatru „Maska” wystąpią przed czytelnikami i dokonają sądu nad zachowaniem bohaterów najsłynniejszych wierszy Jana Brzechwy.

 

22 października (wtorek) o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z Martą Gajewską i Anną Bartłomiejczyk, które prowadzą kanał na youtube. Bestselerki, bo pod taką nazwą je znajdziecie, to miłośniczki czytania, pisania i dyskutowania.

 

Biblioteczne świętowanie zakończymy 23 października o godz. 17.00 spotkaniem z Robertem Makłowiczem – dziennikarzem, pisarzem, krytykiem kulinarnym i podróżnikiem.

 

Część imprez towarzyszących Świętu Biblioteki odbędzie się w ramach projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”  dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast