Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Narodowe czytanie w Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Narodowe czytanie w Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie

Narodowe czytanie w Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie

8 maja 2018 roku zainaugurowano w Pleszewie VII już edycję ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, poświęcone w tym roku literaturze niepodległościowej. Inicjatorem akcji była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie pełniąca zadania powiatowej biblioteki Publicznej dla powiatu pleszewskiego, a do współpracy zaprosiła seniorów Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Pleszewie, Dom Pomocy Społecznej, Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich oraz Powiatową Świetlicę Środowiskową dla Młodzieży i Centrum Wolontariatu.  Teksty z „Antologii Niepodległości” czytali m.in. : dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Elżbieta Mielcarek, Hanna Nowaczyk koordynator Dyskusyjnego Klubu Książki przy BPMiG, szefowe CWIO  Lucyna Roszak i Emilia Golińska, Marika Włodarczyk z Powiatowej Świetlicy Środowiskowej, Janina Miziger i Benedykta Szewczyk z Dziennego Domu „Senior-Wigor” oraz Klotylda Tatarowicz, Teresa Lisiak i Zofia Plucińska z Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich.

Podczas  spotkania, w którym uczestniczył również dyrektor DPS Grzegorz Grygiel uczczono również jubileusz 25-lecia współpracy Biblioteki Publicznej z Domem Pomocy Społecznej w Pleszew (H.N.)

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast