Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

„W bibliotece właśnie dziś maszeruje pluszowy miś…” – dzień misia w Taczanowie Drugim

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > „W bibliotece właśnie dziś maszeruje pluszowy miś…” – dzień misia w Taczanowie Drugim

„W bibliotece właśnie dziś maszeruje pluszowy miś…” – dzień misia w Taczanowie Drugim

Jak co roku, Biblioteka Środowiskowa  zorganizowała  uroczyste obchody święta misia. Na imprezę zostały zaproszone  przedszkolaki oraz uczniowie klasy I i II szkoły podstawowej. Dzieci w tym dniu do biblioteki przybyły z osobami towarzyszącymi – pluszowymi misiami.

Podczas uroczystości bibliotekarka  zapoznała maluchy z historią  pluszowego misia. Dzieci  wysłuchały wierszyków i bajek , obejrzały wystawkę książek o misiach, wraz ze swymi pluszakami brały udział w tańcach.

Następnie maluchy brały udział w konkurencji opartej na  popularnym programie „Milionerzy” i  po wysłuchaniu tekstu o niedźwiedziach odgadywały hasła. Dużo śmiechu przyniosła im zabawa w malowanie misia z zawiązanymi oczami.

Dla najmłodszych dzieci wspaniałą atrakcją była możliwość obejrzenia bajki pt. „Miś Uszatek i choinka”.  Na zakończenie spotkania dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie jako Kubuś Puchatek lub Miś Wojtek. (M.T.)

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast