ul. Kolejowa 1

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Co roku 2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie włączyła się w świętowanie. Tego dnia czytelnicy Działu Dziecięcego korzystali z atrakcji przygotowanych specjalnie na ten dzień: grali w multimedialne quizy dotyczące twórczości Andersena, malowali kolorowanki związane z baśniami, grali w bajkowe gry planszowe i dzielili się tytułami swoich ulubionych książek. Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci i rocznicy urodzin Andersena polecano czytelnikom baśnie Andersena i książki wyróżnione przez polską sekcję IBBY.

Ponadto, czytelnicy wzięli udział w akcji pisania bajki. W ten sposób powstała piękna opowieść o przyjaźni Mai i Fredzi.

Zajęcia odbywały się od 9:00 do 18:00 i zgromadziły wielu młodych sympatyków biblioteki. (P.M.)