ul. Kolejowa 1

Książka czy wi-fi?

10 maja br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie odbyły się 2 spektakle „Prastara książnica – skarb i tajemnica… bo mądrość tkwi nie tylko w wi-fi”. Aktorzy z Teatru Maska z Krakowa zaprezentowali się przed przedszkolakami z pleszewskich przedszkoli w sztuce wpisującej się w tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek „#biblioteka”.

Bohaterką przedstawienia jest piratka Kira, która w swoim smartphonie szuka wiedzy, rozrywki i drogi do skarbu. Trafiając na bezludną wyspę, Kira traci połączenie z wi-fi i, z pomocą widzów i szamana, odkrywa uroki prastarej książnicy z mnóstwem interesujących książek.

Spektakl był interesujący i zabawny. Dzieci chętnie włączały się w przebieg przedstawienia odpowiadając na pytania, tańcząc czy dodając odwagi małej piratce. (P.M.)