Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Spotkanie z Michałem Worochem

Spotkanie z Michałem Worochem

10 października w pleszewskiej bibliotece ruszył Klub Podróżnika, a zainaugurowało go spotkanie z podróżnikiem i fotografem – Michałem Worochem.

Michał opowiedział o podróży, którą odbył z Maciejem Kamińskim. Obaj podczas wyprawy po obu Amerykach poruszali się samochodem terenowym przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zdradził uczestnikom spotkania jak wyglądał etap planowania wyprawy, sama podroż oraz jej finał. Opowiedział o niesamowitych wydarzeniach, które spotkały ich podczas podróży. Podróżnik mówił o tym, w jaki sposób samochód, którym podróżowali musiał dostać wyposażony, m.in. w dwie windy, kuchnię oraz automatyczną skrzynię biegów.

Uczestnicy spotkania poznali również plany podróżnika na kolejną wyprawę, której celem są Himalaje.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu “Stacja Biblioteka – tu jesteś u siebie!”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach realizacji Narodowego programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Projekt “Stacja Biblioteka – tu jesteś u siebie!”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach realizacji Narodowego programu Rozwoju Czytelnictwa  2.0 na lata 2021-2025

 

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast